SEO4Life online SEO event – zákulisie

Koronavírus zasiahol celý svet…, aj ten náš marketingový. Z tohto dôvodu sa viacero veľkých konferencii ako napr. Pubcon, SMX alebo Marketing Festival zrušilo alebo presunulo na iný termín.

Folding@Home

V Marketing Mineri nás zaujala iniciatíva od nadácie Folding@Home, ktorá pracuje na simulácii molekulárnej dynamiky skladania proteínov. Do iniciatívy sa môže zapojiť ktokoľvek nainštalovaním jednoduchého počítačového softvéru, ktorý stiahnete tu.

Pri registrácii zvoľte team number 242739, ktorý máme pridelený pre SEO4Life, aby sme na konci vedeli vyhodnotiť, ako veľmi sme pomohli.    

V dôsledku vyššie zmienených vecí sme sa preto rozhodli skĺbiť dve veci: vzdelávanie a pomoc dobrej veci, a zorganizovať live stream konferenciu SEO4Life. Ako je už z názvu jasné, prednášku sa budú točiť predovšetkým okolo SEO.

Začiatok

Pôvodne to mal byť lokálny event pre CZ/SK ľudí, ale ako už býva zvykom, veľké plány začínajú vždy zo srandy (a to doslova :D) ⬇️

Filip Podstavec


Myšlienka eventu mala medzi zahraničnými spíkrami pozitívny ohlas a ešte v ten deň (10.3.2020), kedy sme začali “s organizáciou” nám potvrdili účasť spíkri ako Martin Splitt (z Google), Purna Virji (z Microsoft Bing) a Aleyda Solis.  

Tým pádom bolo rozhodnuté a pustili sme sa do prípravy webstránky, technického riešenia eventu (live streamu), doladeniu spíkrov a ich prednášok.

Spúšťame event SEO4Life

Po presne týždni príprav (10.3. – 17.3.), počas ktorých sme zažili s Filipom zopár prebdených nocí, sme 17.3.2020 ráno oficiálne spustili webstránku a registráciu na SEO4Life pre verejnosť.

Pripomínam, že registrácia na event je zadarmo a počas live streamu bude možné prispieť ľubovoľnú sumu nadácii Folding@Home.

Štatistiky

Hneď prvý deň po spustení eventu nás veľmi potešila reakcia SEO komunity, kedy sa nám prihlásilo viacero freelancerov a firiem, ktorí sa ponúkli, že by chceli zadarmo pomôcť s organizáciou eventu 🙂

Tiež nás teší aj obrovské množstvo tweetov, vďaka ktorým sme sa dostali 17.3. na 2. miesto v Sparktoro Trending for.

Sparktoro Trending for 17.3.2020 – SEO4Life 2. miesto

Za prvý deň sa na event zaregistrovalo takmer 400 ľudí (bez akejkoľvek platenej reklamy).

Pomôžte už teraz

Každý z nás môže svojou troškou pomôcť už teraz. Nainštalujte si folding home software a obetujte nejaký výkon svojho PC na dobrú vec.

Ja som sa už pridal 🙂

Folding pre Folding@Home

Pevne verím, že na evente uvidím aj VÁS a spoločne pomôžeme dobrej veci 🙂

Nezabudnite sledovať Facebook SEO4Life a tiež aj Twitter SEO4Life, aby vám neunikli žiadne novinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.