Na čo využívam NaplánujTo.sk

Asi väčšina mojich followerov a čitateľov tohto blogu zachytila, že som pred pár týždňami spustil nástroj NaplánujTo.sk, ktorého hlavnou funkciou je plánovanie príspevkov na najpoužívanejšie sociálne siete (Facebook, Twitter a Instagram).

V tomto článku však opíšem 2 funkcie, ktoré v nástroji používam najčastejšie. Sú to: monitoring zmienok a automatické publikovanie príspevkov z RSS feedov.

Monitoring zmienok na sociálnych sieťach (Twitter/Facebook)

Monitoring zmienok kľúčových slov na Twitteri je funkcia, ktorú využívam denne pre projekt Marketing Miner.

Nastavenie monitoringu je veľmi jednoduché. Po prihlásení sa do NaplánujTo stačí prejsť do sekcie Nástroje a stlačiť tlačidlo Nový monitoring.

Následne stačí zvoliť Nové Tweety -> Prepojiť a pridať svoj Twitter účet.

Nové Tweety na Twitteri

Potom už iba stačí v Nastaveniach (ozubené koliesko) definovať kľúčové slovo, ktoré chcete monitorovať a zvoliť frekvenciu (ako často) načítavania nových príspevkov z Twitteru.

Ja pre Marketing Miner monitorujem:

  • Náš brand – Marketing Miner
  • Brand konkurentov – Collabim, Mangools, Ahrefs a SEMRush
  • Obecné kľúčové slová (spojené s našim biznisom) – seo tools, seo tool, seo nástroj, analýza kľúčových slov, seo audit…

V nastaveniach som si nastavil zvukovú notifikáciu, takže akonáhle príde nejaká zmienka, tak mi príde zvuková notifikácia a viem sa zapojiť do diskusie na Twitteri.

Monitoring zmienok na Facebooku

Facebook umožňuje cez API monitorovať iba zmienky Facebook stránky, kde ste adminom. Bohužiaľ žiadne iné zmienky (obecné slová alebo brand konkurencie) nie je možné zatiaľ monitorovať.

Akonáhle to Facebook v API povolí, tak to určite pridáme.

Automatické publikovanie príspevkov z RSS feedov

Druhou funkciou, ktorú často využívam je automatické publikovanie príspevkov na sociálne siete z vložených RSS feedov.

Vytvoril som zahraničný Twitter účet SEO News, kde som najprv na toto automatické publikovanie príspevkov z RSS feedov využíval IFTTT.com. Keďže pred pár dňami prešli do platenej verzie, tak som všetko presunul pod NaplánujTo.sk, kde si to sám spravujem.

INFO: Príspevky z RSS feedu je možné automaticky publikovať aj na FB a IG pomocou pár klikov.

Prvotné nastavenie je opäť veľmi jednoduché a rýchle. Stačí prejsť do sekcie Plánovač -> RSS zdroje a vložiť URL adresu RSS zdroja.

Plánovanie príspevkov z RSS zdrojov

V nastaveniach viete potom definovať rôzne veci, ako napríklad:

  • ako často publikovať príspevok z RSS feedu
  • publikovať popis príspevku
  • publikovať aj obrázok z feedu
  • viete pridať aj refferal kód (môže sa hodiť hlavne affilákom)
  • publikovať príspevok keď obsahuje/neobsahuje špecifikované slová

Záver

Pokiaľ vás NaplánujTo.sk zaujalo, budem veľmi rád ak si ho vyskúšate. Podrobné návody ako pracovať s nástrojom a ako nastaviť jednotlivé funkcie nájdete na Blogu NaplánujTo.sk, kde nájdete aj rôzne články na tému social media.

PS: Pokiaľ mi napíšete, rád vám pridelím platený tarif Freelancer na mesiac zadarmo, na otestovanie nástroja a poskytnutie feedbacku 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.